Проти попелиці та щитівок на рослинах спробуйте скористатися цим дуже поширеним жовтим милом, яке напевно є у вас вдома
Оригінал статті https://www.greenme.it/casa-e-giardino/coltivare/sapone-molle-potassico-contro-afidi-e-cocciniglia/
Попелиця та щитівка – кошмар кожної людини із зеленим пальцем. Перші також відомі під назвою «рослинні воші», дуже дрібні комахи, які часто нападають на овочеві культури і які гніздяться переважно на листках і висмоктують їх сік. Чешуйники є близькими родичами попелиць, так як вони теж крихітні комахи, які харчуються соком кімнатних рослин або плодових дерев і в кінцевому підсумку призводять до ослаблення і загибелі рослин. (Читайте також: Інсектициди від попелиць і паразитів: які найкращі, не небезпечні для бджіл і людини за німецьким тестом)
Одним із засобів, які можуть допомогти нам у боротьбі з цими небезпечними ворогами рослин, є м’яке калієве мило з кокосовою олією, екологічний миючий засіб, відомий своїм низьким впливом на навколишнє середовище та дуже доступною ціною продажу.
Як м’яке калієве мило може допомогти нам доглядати за рослинами
М'яке мило - це мило на основі калієвих солей жирних кислот, яке можна використовувати як для ручного, так і для машинного прання, а також для догляду за рослинами. Це продукт з низьким впливом на навколишнє середовище, оскільки він складається з трьох біорозкладаних речовин: води, кокосової олії та гліцерину.
М’яке мило використовується багатьма фермерами, оскільки воно є надзвичайно ефективним у боротьбі з паразитами, які вражають рослини та фруктові сади. Він вирізняється з-поміж інших типів інсектицидів і пестицидів, токсичних для людини та навколишнього середовища, тим, що є природним, екологічним, біорозкладаним і простим у застосуванні засобом. Для його приготування знадобляться такі інгредієнти та аксесуари:
- 12 г м'якого мила,
- 1 літр води,
- пляшка з розпилювачем.
Процедура полягає в тому, щоб повністю розчинити мило у воді та налити суміш у пульверизатор. Інструкції щодо його застосування такі:
використовувати продукт рано вранці або ввечері, уникаючи високих температур або годин, коли присутні тварини-запилювачі;
розпиліть суміш на кожну частину листя, щоб максимально підвищити її ефективність;
якщо після перших 24 годин все ще є паразити, повторіть застосування протягом максимум 3 днів кожні 24 години, не на один день більше, тому що рослина може піддатися стресу та пошкодитися.
Інші міркування, про які слід пам’ятати:
Не всі рослини переносять калієве м’яке мило (наприклад, гарденії, азалії, вишні, сливи та огірки), проконсультуйтеся з довіреним розплідником перед початком обробки цим продуктом.
Маленька хитрість, щоб зрозуміти, чи наша рослина переносить цей тип обробки, полягає в тому, щоб спочатку провести невеликий тест на одному листі. Якщо через пару днів на листі або обробленої частини не залишиться плям або краї листя не скручуються, значить, наша рослина з високою ймовірністю придатне для обробки м’яким калійним милом.
Уникайте його використання в період цвітіння, оскільки він надзвичайно токсичний для комах-запилювачів, таких як бджоли.
Краще не використовувати калійне м’яке мило на рослинах, які перебувають у стані стресу, хворі або які щойно пересадили чи пересадили.
- Калійне м'яке мило: відмінності від марсельського мила і хитрощі його використання вдома і в садуЩо таке калієве м’яке мило з кокосовою олією? Найвідомішим є Alga, але чим воно відрізняється від звичайного мила?Повна версія статті
- З милом Alga та кукурудзяним крохмалем я готую ці міні-мила для очищення будинку, ефективність неймовірнаДостатньо дуже мало інгредієнтів, дуже дешевих і вже присутніх у наших домівках, щоб зробити міні-мило ефективним проти плям і нальотуПовна версія статті